Kalite ve Gıda Güvenliği

Iffco Türkiye olarak ulusal ve uluslararası yasal gerekliliklere uygun olarak yüksek teknolojiye sahip üretim olanakları ile gıda güvenliği açısından güvenli ürünler üretmek ilkesini benimsemiştir.  Laboratuvarlar ve duyusal test merkezlerinde profesyonel ekiplerle düzenli çalısmalar gerçekleştiren Iffco Türkiye, sağlık risklerini minimize etmek ve ürün kalite standardını garantilemek adına tüm girdiler ve kritik kontrol noktaları HACCP gıda güvenliği sistemi bünyesinde periyodik olarak takip edilmektedir.

Sektörde birçok yeni ürün ve AR-GE projesinin Türkiye’de öncülüğünü yapmış olan  Iffco Türkiye, palm yağı ve fraksiyonlarında yasal limitleri göz önünde bulundurarak GE ve 3-MCPD esterlerinin bertarafına yönelik çalışmalarına hız vermiş ve çalışmaları sonucunda  GE değerini 1 ppm’in altına düşürmüştür.

Iffco Türkiye, adını kaliteyle özdeşleştirmiş ve ISO 9001 ve 22000, ISO 27001, BRC, TSE Helal, Kosher Sertifikalarıyla da belgelendirmiştir. Tüm bunlara ek olarak, hem sektör için hem de üretim ilkelerini devam ettirebilmek adına yaptığı en büyük yatırım ise GC-MS cihazı yatırımıdır. Türkiye’de bu yatırımı yapan ilk üretici olan Iffco Türkiye; bu cihaz sayesinde işletmesinde GE ve 3MCPD Esterleri için yapılan çalışmaların doğruluğunu ölçme imkanına bizzat kendisi sahip olmuştur. Bu yatırımı bir adım ileriye götüren şirketimizin laboratuvarları  2020 yılı sonunda GE ve 3MCPDE analizler konusunda TÜRKAK tarafından akredite edilmiştir.